Венчурні фонди Кремнієвої Долини готові співпрацювати з Україною

03

Делегація Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний Прорив» в рамках поїздки до США з переможцем конкурсу вперше широко представила Україну венчурним інвесторам Кремнієвої Долини.
6 грудня 2011 в Київській міській державній адміністрації відбулася прес-конференція за підсумками Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний прорив» і поїздки оргкомітету конкурсу в Кремнієву Долину. У прес-конференції взяли участь: Олександр Кардаков — Голова наглядової ради компанії «Октава Капітал», засновник компаній «Інком» і «Датагруп»; Анна Дегтерева — Генеральний директор компанії Global Management Challenge, засновник Конкурсу, керівник Оргкомітету; Руслан Крамаренко — Заступник голови Київської міської державної адміністрації; Андрій Блінов — головний редактор журналу «Експерт Україна», співорганізатор Конкурсу; Володимир Лук’янченко — український вчений, переможець конкурсу «Інноваційний прорив» 2010 року.

З 27 листопада по 3 грудня 2011 року українська делегація, що включає організаторів Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний прорив 2011. Рік інформаційних технологій», представників київської міської влади, переможця конкурсу минулого року відвідали ряд підприємств та установ Кремнієвої Долини (США, штат Каліфорнія).
29-30 листопада українська делегація взяла участь у щорічній конференції Silicon Valley Open Doors (SVOD, День Відкритих Дверей Кремнієвої Долини), організованої Американською Бізнес-Асоціацією Російськомовних Професіоналів (AmBAR).

Голова наглядової ради компанії «Октава Капітал», засновник компаній «Інком» і «Датагруп» Олександр Кардаков, під патронатом якого проводиться конкурс «Інноваційний прорив», виступив з доповіддю «IT-клімат в Україні сьогодні і завтра». «Українська ІТ-індустрія за багатьма показниками займає лідируючі позиції у світі. Це стало можливим завдяки зусиллям приватних підприємців при зародженні галузі та активної державної підтримки індустрії сьогодні. Завдяки «Закону про економічний експеримент», який може увійти в дію в самий найближчий час, і як наслідок зниження фіскального навантаження на ІТ-компанії, Україна може стати більш цікавою для венчурних інвесторів Кремнієвої Долини », — зазначив пан Кардаков в своєму зверненні до бізнесменів і венчурним інвесторам на конференції.

У рамках поїздки делегація конкурсу відвідала штаб-квартири всесвітньо відомих компаній (Apple, Google, Twitter), Стенфордський університет і Каліфорнійський університет в Берклі, а також найбільші американські бізнес-інкубатори (Plug & Play, RocketSpace Incubator, 500 Startups).

Особливо важливою подією в рамках поїздки стала зустріч з керівниками венчурного фонду Garage Technology Ventures. Під час зустрічі було досягнуто попередню угоду про заснування спеціального спільного фонду, інвестує в українські стартапи. У лютому-березні 2012 року представники Garage Technology Ventures відвідають Україну, щоб зустрітися з представниками Київської міської державної адміністрації для обговорення деталей та реалізації домовленостей.

«Ця поїздка — знакова подія для всіх нас, — вважає Анна Дегтерьова, засновник конкурсу« Інноваційний прорив», генеральний директор компанії Global Management Challenge Ukraine. — Ми гідно представили Україну на міжнародному рівні і заручилися підтримкою зарубіжних венчурних інвесторів. Ми переконалися, що в Кремнієвій Долині на Україну дивляться як на родовище перспективних інновацій, гідних реалізації на міжнародному рівні. І ми обов’язково використаємо придбаний в поїздці досвід, щоб інновації в Україні реалізовувалися якомога успішніше. Крім того, ми як організатори конкурсу виконали поставлене завдання — дали нашому переможцю можливість поспілкуватися із зарубіжними фахівцями, науковцями та інвесторами, зануритися в атмосферу Кремнієвої Долини, отримати корисні ділові та наукові контакти».

Всеукраїнський конкурс «Інноваційний прорив», організований компанією Global Management Challenge, цього року проходить під егідою Олександра Кардакова та за підтримки Київської міської державної адміністрації. Конкурс проводиться з 2009 року і покликаний виявляти, навчати і підтримувати українських інноваторів. Переможець був визначений експертним журі в листопаді і нагороджений поїздкою в Кремнієву долину (Каліфорнія, США) для представлення свого проекту венчурним інвесторам з усього світу.

Українська розробка, представлена конкурсом в США в рамках поїздки, була обрана в 2010 році. Це проект «Розвиток виробництва ортопедичних імплантатів з іонно-плазмовим покриттям на основі титану, цирконію та оксидів алюмінію, а також титану, цирконію і танталу» харків’янина Володимира Лук’янченко. Імплантати, розроблені Лук’янченко, застосовуються для лікування захворювань хребта при травмах і онкологічних захворювань суглобів і кісток і можуть бути виготовлені в найкоротші терміни, на відміну від більш простих аналогів.

Поділитися: